تبلیغات
متکازینی ها
 
 

پایگاه اطلاع رسانی متکازین با بیانات آیت الله جباری در مورد اجلاس تهران بروز کردند :

"نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه سران اجلاسیه جنبش غیرمتعهد ها در تهران را نقطه عطفی در تاریخ این جنبش دانست و خاطرنشان کرد: دنیا امروز در انتظار سخنان مهم و ارزنده مقام معظم رهبری در اجلاس نم است.
آیت الله سید صابر جباری، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، با اشاره به برگزاری اجلاس غیر متعهد ها به میزبانی کشورمان در تهران، گفت: برگزاری نشست سران و مقام های عالی بیش از 120 کشور جهان در تهران نشان می دهد که با وجود همه تبلیغات غیر واقعی استکبار در برابر ایران اسلامی، کشورمان با سربلندی راه تعالی و پیشرفت را طی می کند.
وی با اشاره به این که میزبانی اجلاس شانزدهم از سوی ایران موفقیتی بزرگ برای کشورمان در عرصه سیاسی و بین المللی محسوب می شود، گفت: تصمیمات اعضای کشور های جنبش عدم تعهد تأثیر زیادی در معادلات سیاسی جهانی دارد چرا که این جنبش مهم ترین اجلاس بعد از سازمان ملل است.
آیت الله جباری برگزاری اجلاس سران کشورهای عدم تعهد در ایران را نشان دهنده اقتدار و امنیت کشورمان دانست و تصریح کرد: نشست مقامات ارشد کشورهای جنبش عدم تعهد یقیناً در ایجاد وحدت در میان مردم دنیا تأثیرگذار است و این موضوعی است که باعث ناراحتی استکبار جهانی شده است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری میزبانی ایران اسلامی در شانزدهمین اجلاس نم در تهران را نشان هنده اثبات حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه جهانی دانست و گفت: این میزبانی نشان می دهد که دوران حکمرانی آمریکا و همپیمانان غربی اش به پایان رسیده است.
امام جمعه بهشهر بی اثر بودن بیش از سه دهه تحریم و فشار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مهم ترین پیام برگزاری اجلاس نم در تهران اعلام کرد و گفت: میزبانی کشورمان از این اجلاس بین المللی پاسخ دندان شکنی به 33 سال ظلم و وحشی گری نظام سلطه علیه ملت مؤمن و انقلابی ایران اسلامی است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری شکست قدرت پوشالی آمریکا و صهیونیسم از سوی ملت بزرگ ایران را از دیگر پیام های مهم اجلاس جنبش غیر متعهد ها در تهران دانست و تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارز با استکبار واستعمار در جهان شناخته شده است.
آیت الله جباری با اشاره به این که همه تلاش رسانه های غرب علیه کشورمان در چند دهه گذشته با شکست مواجه شده است، گفت: نظام اسلامی امروز یک قدرت بی همتا در عرصه بین المللی است.
امام جمعه بهشهر سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه سران اجلاسیه جنبش غیرمتعهدها در تهران را نقطه عطفی در تاریخ این جنبش دانست و خاطرنشان کرد: دنیا امروز در انتظار سخنان مهم و ارزنده مقام معظم رهبری در اجلاس نم است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم گشایش سران جنبش غیرمتعهد ها را نشان دهنده اهمیت این مسأله دانست و گفت: رهنمودهای رهبری در این اجلاس می تواند راه حل و راهبردی اصولی برای خروج از بحران های فعلی منطقه اقتدار امت اسلام باشد.
آیت الله جباری با بیان این که امروز پیام حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه دنیا مخابره شده است، ادامه داد: اجلاس نم بار دیگر اقتدار و عظمت ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید.
وی با بیان این که حربه استکبار جهانی برای تحریم و جلوگیری از دستیابی کشورمان به فناوری صلح آمیز هسته ای را شکست خورده دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی با تبعیت از ولی فقیه هیچ گاه از خواسته به حق خود عقب نشینی نخواهند کرد.
 نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که ضعف آمریکا و کشورهای غربی در برابر قدرت اسلام کاملاً مشهود است، ادامه داد: امروز دوران حکومت نظام های سرمایه داری در دنیا به پایان رسیده و فریاد اسلام خواهی همه دنیا را فرا گرفته است."

وبلاگ سید متکازینی این بار از ترکیه مطلبی زده است :

"منابع امنیتی ترکیه روز دوشنبه اعلام کردند ، نه نفر از نیروهای امنیتی این کشور از جمله تعدادی سرباز ارتش و نیروی پلیس در درگیری با اعضای حزب کارگران کردستان ( پ ک ک ) در منطقه سرناک در جنوب شرق ترکیه کشته شدند.
این منابع امنیتی همچنین گفتند: « هشت نفر دیگر از نیروهای دستگاه امنیتی ترکیه در این درگیری ها زخمی شدند و درگیری ها بین دو طرف همچنان ادامه دارد.»"


وبلاگ بسیجی 75 با خاطره ای از شهید زین الدین بروز کردند .

"(( نصف شب از شناسایی برگشته بود.وقتی دید بچه ها توی چادر خوابن بیرون چادر خوابید.
یه بسیجی اومده بود نگهبان بعدی رو صدا بزنه که زین الدین رو نشناخت.
شروع کرد با قنداق اسلحه به پهلوش زد.هی ام میگفت پاشو نوبت پستته،
بالاخره مهدی اسلحه رو از دستش میگیره میره سر پست و تا صبح نگهبانی میده.
صبح روز بعد نگهبان پست بعدی به اون بسیجی میگه: چرا دیشب منو صدا نزدی؟
بسیجی میگه: پس دیشبی که صدا کردم کی بود؟؟؟
ته توی قضیه رو که در میاره میفهمه دیشب فرمانده لشکر رو فرستاده سر پست.))"


وبلاگ وب نوشته های شیفته نقدی صریح بر تلاش پلیس ، اجلاس تهران و سخنان مرسی و ترجمه غلط سخنرانیش نوشته که می خوانیم .

"کم و بیش در شمال شهر تهران تردد دارم و از کم و کیف امنیت مطلع .
قبلتر که برای اولین بار به میدان کاج رفته بودم باور نمیکردم که مردی در این میدان و در حضور این جمعیت و چند دکه پلیس قمه در بیاورد و نفری را بکشد .حتی وقتی میخواستم راه بروم ترسی خفیف بر من مستولی شد و شاید هر لحظه منتظر اتفاقی عجیب و غریب بودم و گاهی فکر میکردم مردی با چاقو در عقب من در حرکت است .
بگذریم از یه طرف تعطیلی تهران را واجب میدونستم و از طرفی بخاطر معطل شدن همشهریان ناراحت شدم.
گهگداری به دوستان میگفتم وقتی تهران تعطیله ، یعنی ایران تعطیله .
ولی لازم بود که حتما تهران خلوت بشه . برای مراکزی که باید به مردم خدمت رسانی میکردن شیفت گذاشتن . تا در توان بود نگذاشتند خللی در کار مردم ایجاد شود . خلاصه اجلاس شروع شد ماند امنیت این مهم .
یکی دو روز به اجلاس و حین اجلاس که به تهران رفت و آمد کرده بودم کاملا اشراف اطلاعاتی و امنیتی تهران مشهود بود .( به قول یک راننده تاکسی که می گفت : اگه تا الان میشد از برخی کوچه پس کوچه ها بریم تو طرح و دوربین ما رو نگیره ، ولی الان تو کوچه بن بست هم بری دوربین هست .)
تهران چهار لایه شد و در هر لایه طرح امنیتی پیاده . واقعا دست مریزاد باید گفت به این تلاشگران گمنام .
توی جمعی نشسته بودیم عزیزی می گفت : شده حکومت نظامی ، کم مونده تانک هم بیارن تو شهر !!
بهش گفتم : عزیز دلم ، المپیک لندن که هیچ ربطی به سیاست نداره ، کلی پلیس و مامور آورده بودن و جالبه که باز هم نتونستن کامل امنیت برقرار کنن . آیا لازم نیست این اجلاسی که با تموم اجلاسها فرق داره و تموم دنیا دنبال این هستن که مثل کشیدن مو از ماست یه آشوب تو این شهر گیر بیارن ، در این حد مهم امنیتش مهم باشه ؟
چیزی که برام جالب بود طمئنینه مامورها و ادبشان بود که علیرغم استرس زیاد و کار فوق العاده ، احساس خستگی نمیکردن و برخوردشان عالی بود .
اگر نبود این فداکاریها و سخت کوشیها ، آیا میشد 113 اسلحه جنگی کشف کرد .
اگر یکی از همین اسلحه ها نزدیکی سالن اجلاس بکار گرفته میشد ، چه ها که نمیشد ...
این از امنیت اجلاس که به نظرم در دنیا یگانه بود و خاری بود در چشمان دشمنان ایران عزیز .
و اما مطلب دوم ؛ آن هم حضور مرسی و سخنانش .
اول که تو بوق و کرنا زدن که مرسی نمی آید خواستن جنگ روانی ایجاد کنن ولی بعد از کلی صحبتهای اسراییل و آمریکا و غربیها و عربها بالاخره مرسی گول غربیها رو نخورد و آمد ایران . و البته نباید از روابط دیپلماتیک قوی ایران غافل ماند که بسیار خوب عمل کرد .

و حالا اصل موضوع که همون سخنرانی مرسی باشه ؛
شبکه ای که قرار بود اجلاس را تحت پوشش قرار دهد شبکه خبر بود و الحمدالله به درستی انجام داد .
ولی در این بین دیگر شبکه ها بنا به رسالت خود کمی از اجلاس را پخش کردند . از جمله شبکه یک .
و اصل ماجرا هم از همین مترجم شبکه یک شروع شد .
به این نمونه ها توجه بفرمایید :
مرسی گفت : «مردم فلسطین و سوریه برای آزادی، عدالت و کرامت مبارزه می‌کنند»
ترجمه شبکه یک : «مردم فلسطین و بحرین برای آزادی، عدالت و کرامت مبارزه می‌کنند»
مرسی : «وتو دست شورای امنیت را از حل و فصل بحران سوریه کوتاه کرد»
ترجمه: «وتو دست شورای امنیت را برای حل و فصل بحران‌های تحولات مردمی کوتاه کرد»...


مرسی : «ما با مردم سوریه علیه نظام ظلم و سرکوب اعلام پشتیبانی می‌کنیم»
ترجمه : «آرزوی بقای نظام سوری دارای پشتوانه مردمی را داریم»
مرسی : «که بر برکناری دولت بشار اسد تاکید داشت»
ترجمه :  «حکومت سوریه مردمی است و باید باقی بماند»...

هیچ شکی نباید داشت که مرسی در سخنرانی خود ناپختگی کرد و به جای اینکه به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد سخنرانی کند، به عنوان رئیس جمهور مصر سخنرانی کرد و به جای آنکه مواضع جنبش را بگوید، مواضع خود و اخوان المسلمین را گفت؛ در سخنرانی ناپخته مرسی تردیدی نیست.

اما این دلیل نمیشود که تمام دنیا صحبت های او را گوش کنند ولی داخل ایران عده ای افراد چیز دیگری بشنوند .
شاید این باعث شود که من بعد هر سخنرانی که به در سیمای ما ترجمه شود به دیده شک نگاه کنیم .
جالب تر اینجاست که دولت بحرین نسبت به این ترجمه و استفاده از نام بحرین بجای سوریه واکنش نشان داده و کاردار ما در بحرین را احضار کرده است .
مرسی در سخنان خود در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران به ۱۰محور عمده اشاره داشت که تنها نقطه اختلاف این ۱۰محور با ایران سوریه بود. «اصلاحات در سازمان ملل برای مدیریت مشترک جهانی»، «تشکیل دولت و کشور مستقل فلسطین»، «به رسمیت شناختن حق استفاده از فن‌آوری صلح آمیز هسته‌ای»، «پافشاری بر عاری‌سازی منطقه از سلاح هسته‌ای»، «تلاش برای دموکراتیک کردن ساختارهای قدرت‌های خاورمیانه» و «همکاری مشترک جنبش عدم تعهد، گروه ۷۷ و چین» از جمله محورهای مشترکی است که مقامات ایران و مصر در سخنان خود در اجلاس عدم تعهد در تهران به آن‌ها اشاره کردند.» دیروز ما صد‌درصد حسنی مبارک را قبول نداشتیم اما امروز فقط با چند جمله رئیس‌جمهور جدید مصر اختلاف داریم.
لازم به توضیح است که هیچ کسی در دنیا نیست که صد در صد مواضع ما را قبول داشته باشد ، از این رو احتمال اینکه وقتی یک خارجی در تهران سخنرانی میکند سخنانش تحریف شود وجود دارد.
اصلا چه دلیلی دارد که تمام صحبتهای این آقا تماماً پخش شود.
در کل شبکه خبر به خوبی از عهده این مهم برآمد ولی شبکه یک سلیقه ای عمل کرد .
ولی در کل حقیر آن چنان که باید و شاید مرسی را قبول ندارم و حتی گاهی از او متنفر هم میشوم.
بالاخره دنیای سیاست این بازی ها را هم دارد دیگر ...برچسب ها: آیت الله جباری نماینده مجلس خبرگان، موفقیت اجلاس عدم تعهد در تهران، امنیت و حراست از اجلاس تهران، نقد و تحلیل، سخنان مرسی وو ترجمه، شهید مهدی زین الدین، تحلیلی بر کار پلیس و صداسیما،
ارسال در تاریخ دوشنبه 13 شهریور 1391 توسط مدیر وبلاگ