تبلیغات
متکازینی ها
 
 
وبلاگ ارزشی بی قرار مهدی با موضوع محبت و امام زمان عج بروز کردند که می خوانیم :

"دل بستن به كسی بخاطر رفتار و كردارش آیا با این سخن منافات دارد اگر می خواهی محبت آقا امام زمان(ع) را بدست بیاوری محبت دیگری را از دل خارج كن؟
همه عالم پرتوی از ذات پاك ذوالجلال است و همه موجودات نشانه ای ازآن بی نشان می باشند. قرآن كریم همه عالم را آیت خداوند و آینه ای كه آن جمال جمیل در آن هویدا است می داند. موجودات هر كدام با زبان خاص خود می گویند ما از خود هیچ نداریم وجود و صفات و زیبایی و كمال ما از ما نیست ما موجودات مستقلی نمی باشیم. همه ما به وجودی كه علم و قدرت بی انتها است تكیه زده ایم و اگر عنایت و فیض و لطف او نباشد آنی بقا و ماندگاری برای ما مقدور نیست.
  هر گیاهی كه از زمین دوید
وحده لا شریك له گوید
    به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
عاشقم بر همه عالم كه همه عالم از اوست
   خداوند متعال انسان را به گونه ای آفریده كه باید محبت بورزد و دوست داشته باشد و دل ببندد ولی جان سخن در این است كه باید به هیچ محبوبی و معشوقی با دیده استقلال ننگرد و صفات و زیبایی و خوبی و كمال را از خود او نداند.
 علاقه به پدر و مادر و همسر و فرزندان و دوستان علاقه ای به حق و به جا و مطابق با فطرت انسانی است. اگر كسی اهل محبت ورزی و دوستی و رحمت نسبت به انسان ها و حتی حیوانات و گیاهان نباشد. از این فطرت پاك خدایی فاصله گرفته و انسانی بیمار است كه باید به معالجه و درمان بپردازد.
پیامبران و اولیای الهی(ع) كه در محبت ورزی و عشق به ذات پاك احدیت از همه سرآمد بودند و در این میدان گوی سبقت را از همه ربوده بودند، در محبت ورزی به فرزندان و خانواده خود بی نظیر بودند. آنها به همه موجودات عشق می ورزیدند و در آینه آنها جمال الهی را می دیدند.
در روایت آمده كه مردی به پیامبر(ص) عرض كرد: یا رسول الله من دارای ده فرزند هستم و تا به حال حتی یك بار هم آنها را نبوسیده ام. حضرت فرمود: تو انسانی هستی كه از رحمت الهی به دوری « من لا یرحم لا یرحم؛ آن كس كه به دیگران رحم نكند و مهربانی نورزد مورد لطف و رحمت خداوند قرار نمی گیرد».
  دل بستن به كسی به خاطر اعمال و رفتار خویش نه تنها با محبت امام زمان(ع) منافات ندارد بلكه مورد تأكید و سفارش ایشان است چون خواسته امام زمان(عج) رشد و تعالی و بندگی و قدم برداشتن در راه مستقیم الهی است و اگر انسان شایسته ای باشد كه اعمال و كردارش هماهنگ با تعالیم دین و احكام شرع مقدس است علاقه به او باعث می شود اخلاق و كردارش در ما تأثیر كند و ما را متخلق به آن اخلاق كند.
البته در صورتی كه به او استقلالی نداد و توجه داشت كه كمال و خوبی و اعمال نیك او در پرتو الطاف ولی عصر(عج) و لطف خداوند حاصل شده و در واقع علاقه به او علاقه به كمال و فضیلتی است كه در او جمع گشته است. پس در دلبستگی ها، باید رعایت موازین و حد اعتدال را نمود و به كسی و چیزی استقلال نداد و او را مجرا و كانال فیض و عنایت الهی دانست."


وبلاگ سیاسی سیدمتکازینی با چند موضوع جذاب و گیرا بروز کردند .

هزاران بحرینی «آزادی» را فریاد زدند/ادامه اعتراضات تا تحقق مطالبات
"هزاران نفر از مردم بحرین در تظاهرات خود که به دعوت جریانهای مخالفت تحت شعار " آزادی و دموکراسی" برگزار شد، لزوم آزادی زندانیان و فعالان مخالف را فریاد زدند.
شرکت کنندگان در تظاهرات همچنین خواهان برقراری آزادی و دموکراسی در کشورشان شدند.
مردم در جریان تظاهرات خود از خیابان البدیع عبور کردند که تنها سه کیلومتر با شهر منامه فاصله دارد.
آنها پرچم های بحرین و تصاویر چهره های سرشناش مخالف زندانی از جمله نبیل رجب را در دست داشتند و روی پلاکارهای خود عبارت "نبیل رجب باید آزاد شود" نوشته بودند.
تظاهرکنندگان همچنین در حمایت از کشورشان شعار دادند و فریاد زدند که "هرگز زندانیان را فراموش نمی کنیم".
نیروها و جریان های مخالف در بیانیه پایانی تظاهرات که در بین شرکت کنندگان توزیع شد، درباره ادامه سوء استفاده از دستگاه قضایی برای صدور احکام ظالمانه سیاسی علیه مخالفان بازداشت شده و در صدر آنها رهبران و چهره های سرشناس مخالف هشدار دادند.
این بیانیه تاکید کرد: همه بازداشت شدگان باید فوری آزاد شوند زیرا آنها زندانیان سیاسی هستند.
این بیانیه افزود: سیاست سرکوب، اهانت و محدود کردن آزادی فعالیت سیاسی و ممنوع الخروج کردن مخالفان و تهیه لیست افراد ممنوع الخروج شده و ارسال آنها برای کشورهای دوست و برادر هرگز مخالفان را از ادامه راه خود برای تحقق مطالبات مشروع ملت بحرین باز نخواهد داشت.
این اولین تظاهرات اعتراض آمیزی است که مسئولان از ماه ژوئیه تاکنون اجازه آن را دادند.
این تظاهرات یک روز بعد از دیدار اعضای جمعیت وفاق ملی با محمد بن مبارک آل خلیفه معاون نخست وزیر بحرین برای بحث و گفت‌وگو درباره بحران کنونی برگزار می‌شود. این اولین نشست بلندپایه ای است که از سال گذشته بین مخالفان و مسئولان برگزار می شود.
شدت اعتراضات در بحرین اخیرا درپی شهادت یک نوجوان بحرینی به ضرب گلوله نیروهای پلیس در منطقه المحرق در روز جهانی قدس افزایش یافته است."

***    ***    ***
آغوش باز ایران برای وزیر جنایت کار رژیم آل خلیقه
"متأسفانه در این روزها که شاهد حضور سران و وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد هستیم باید حضور بعضی از سران و وزیران جنایتکار کشورهایی را تحمل کنیم که دست آنها به خون مسلمین آغشته است؛ شاید سفاک ترین رژیمی که بشود از آن یاد کرد رژیم بحرین است که هر روز شاهد انواع جنایت این رژیم در حق مسلمین بحرین هستیم.
تأسف شدید انجاست که وقتی وزیر خارجه رژیم آل خلیفه وارد ایران می شود, بعضی از خبرگزاریها و سایتها از اینکه توانستند با وزیر خارجه بحرین مصاحبه ای داشته باشند با ذوق زدگی خواصی خبر مصاحبه را با آب و تاب بیان می کنند که چه فرصتی نصب آنها شد که توانستند با یک جنایت کار مصاحبه کنند. جنایت کاری که تا مرفق دستش به خون محبین اهل بیت رسول الله (ص) آغشته است.
لازم به ذکر است که وزیر خارجه بحرین یکی از دشمنان سرسخت شیعیان می باشد و از دلدادگان به رژیم صهیونیستی می باشد."


نقطه نوشت و متنی عاشقانه :

"حرم چیست؟
قطعه زمینی در یک شهر که آسمانش بزرگتر از آسمان همه دنیاست.
عشق چیست؟
چشمی است که آن آسمان بزرگ را میبیند."


وبلاگ پاورقی و متنی آموزنده :

"همون روزای اول ماه رمضون بود که یه بیماری به سراغم اومد
حالا اسمش در دنیای پزشکی هر چی که می خواد باشه ، مهم نیست
مهم اینه که به بعضی چیزا آلرژی شدید پیدا کرده بودم
رفتن به طرف بعضی از اقلام غذایی یک طرف، و تاول و درد و سوزش پوست و استخوان و مفصل از یک سو....
کاش می شد آلرژِی بدنمون به گناه هم اینقدر زود خودشو نشون می داد
واقعا ها
فکرشو بکن
اگه بعد از هر دست دراز کردن به گناهی ، بدنمون یه رفلکس از خودش نشون می داد، چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی می شد؟!؟!؟"


خطبه گیرای امام جمعه محترم به نقل از نهاد امامت چناران :

" حجت‌الاسلام مظفر تاجی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته جمعه چناران با اشاره به جلسه سران جنبش عدم تعهد اظهار کرد: برگزاری این اجلاس فی نفسه و فارق از تصمیمات مهمی که می‌‌تواند در آن گرفته شود، این موضوع را به اثبات می‌رساند که جمهوری اسلامی ایران نه تنها منزوی نیست بلکه آمریکا و دیگر کشورهای غربی که برای حضور کشورها در اجلاس تهران برنامه‌ریزی کرده بودند در انزوا قرار گرفته‌اند.وی افزود: حضور بی‌سابقه تعداد هیئت‌ها در نشست اجلاس عدم تعهد تهران در قیاس با نشست‌های قبلی نشان از جایگاه ویژه ایران در بین کشورهای جهان دارد.وی ادامه داد: برگزاری این اجلاس از چند جهت قابل بررسی است، در بعد داخلی همزمانی این اجلاس با اعمال تحریم‌های گسترده غرب علیه ایران و همچنین شرایطی که در مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 پیش آمده است و در بعد منطقه‌ای همزمانی آن با تحولات مهم کشورهای منطقه به‌ویژه سوریه و بحرین حائز اهمیت است.تاجی بیان داشت: برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در این برهه از زمان در تهران یک فرصت استثنایی برای جمهوری اسلامی ایران و یک ضربه به منافع استکبار و صهیونیست جهانی بود.امام جمعه چناران افزود: این نشست برای ایران دستاوردهای ارزشمندی از جمله شکست خط تحریم و انزوای جمهوری اسلامی ایران و پدید آمدن زمینه‌ای برای آشنایی با واقعیت‌ها، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی و اصلاح تصویر غلط و کاذب بر آمدن از جنگ رسانه‌ای و نرم دشمن که حضور 2 هزار خبرنگار می‌تواند زمینه‌ای برای انعکاس این واقعیت‌ها به جهان خارج باشد.وی ادامه داد: فراهم‌شدن شرایط ارتقای مناسبات و روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای عضو و در نهایت بهره‌برداری برای دفاع از حقوق مساوی کشورها و طرح مسائل اساسی برآمده از نقض حاکمیت دولت‌ها و ملت‌ها که نماد آشکار آن مداخله در کشور سوریه و همچنین سرکوب ملت‌های بحرین و یمن و در شرایط فعلی و بالاخره اساسی‌ترین مسئله جهان اسلام یعنی فلسطین از دیگر دستاوردهای این اجلاس بود.تاجی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم افتتاحیه اجلاس در دفاع از حقوق ملت‌ها و به چالش کشیدن سیاست‌های استکبار جهانی و انعکاس آن در رسانه‌های خارجی و همین طور موضع‌گیری نابه‌جای سران آمریکا و اسرائیل غاصب و توهین به ملت‌های جهان را نشان از قدرت بلا منازع ایران در عرصه های جهان و بین‌المللی دانست.تاجی با تشکر از برگزارکنندگان این اجلاس، دیپلماسی قوی و پویای ایران را نتیجه برگزاری چنین اجلاس مهمی دانست.وی در ادامه مباحث هفته‌های قبل به ریشه‌های تجمل گرایی و اسراف اشاره و ضعف ایمان را سنگ‌دلی، عدم تردید و درنگ در برابر گناه و معصیت، عدم اعتقاد در عبادت، بی‌حالی و کسالت و بی‌میلی در انجام  عبادات و فرائض، علاقه مفرط به دنیا و همچنین جاه و مقام، دورنگی و نفاق و در نهایت کوچک شمردن گناهان برشمرد."


برچسب ها: محبت، امام زمان، زندانی خردسال بحرینی، حرم و عشق، اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، حجه الاسلام تاجی،
ارسال در تاریخ شنبه 11 شهریور 1391 توسط مدیر وبلاگ