تبلیغات
متکازینی ها
 
 


وبلاگ هنرعابدین مثل همیشه با مطالب ناب و جالب بروز کرده که در ادامه مشاهده می نمایید.

عید سعید فطر
"در سال های پس از پیروزی انقلای اسلامی، مردم انقلابی بهشهر، همچون نقاط دیگر ایران اسلامی، نماز عید فطر را نیز با حال و هوای انقلابی و كفن پوشان برگزار می كردند. معمولاً در بهشهر در صبح روز عید فطر، مردم در مسجد امام جعفر صادق (ع) گرد هم می آمدند و پس از خوردن صبحانه مختصری كه شامل چای و نان و پنیر و خرما بود، طی یك راهپیمایی با شكوه بهمراه امام جمعه محترم حضرت آیت الله جباری به طرف محل برگزاری نماز پرشكوه عید حركت كرده و در بین راه نیز، با سر دادن اذكار عید بر شكوه این جمعیت می افزودند:
«اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ وَلِلَّهِ الْحَمْدُ الْحَمْدُ لِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا»
معمولا بلندگویی نیز تهیه می شد و سوار بر خودرویی اذكار مردم شركت كننده در این راهپیمایی را هماهنگ تر می كرد. در یكی از این اعیاد خاطرم هست كه دكتر سید علی بابازده نیز از بلندگو به گفتن این اذكار می پرداخت. البته قابل ذكر است كه این سنت حسنه همچنان در بهشهر برگزار می گردد.
نماز عید فطر در بهشهر سعی می شد كه در فضاهای باز برگزار شود. لذا معمولاً این نماز  در قبرستان شاهزاده حسین و یا پارك ملت برگزار می شد و عده كثیری از مردم خداجوی بهشهر نیز در این نماز پرصلابت شركت می كردند."


***   ***   ***
بازگشت آزادگان
"با عرض پوزش، میخواستم این مطلب رو در سالروز ورود آزادگان سرافراز در وبلاگ درج کنم که بعلت مسافرت وقت نشد.
پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸، مبادله اسرا آغاز شد و از روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ بتدریج آزادگان سرافراز که تا آن روز اسیر وحشی گیری های رژیم بعث بودند، به وطن بازگشتند و ثمره سالها تحمل رنج و مشقت خود را چشیدند. چه زیباست این آیه نورانی الهی که: «انّ مع العسر یسرا»
در این میان یکی از جوانان روستای متکازین که در چنگال کفتارهای بعثی گرفتار بود نیز به وطن بازگشت:
در بین فامیل زمزمه ها شروع شد: سید مجید دره اِنِه (seyed majid dare ene) و همه با خوشحالی این خبر را به گوش هم می رساندند. محله چراغانی شد. کوچه را آب و جارو کردند. گوسفند برای قربانی آماده بود. چشمها گریان و لبها خندان. مردم محله نقاش محله به همراه متکازینی‌ها هر کاری از دستشان بر می‌آمد دریغ نمی کردند تا مراسم استقبال خوبی از این آزاده سرافراز بعمل آید. بالاخره روز موعود فرا رسید و سید مجید عزیز به آغوش خانواده بازگشت.
سالروز ورود آزادگان سرافراز و رنج کشیده را به همه عزیزان بویزه به سید مجید عزیز و همچنین به آزاده سرافراز حاج عبدالحسین فلاحتی عزیز که در چنگال مزدوران کوموله و دموکرات متحمل رنجهای فراوان گردید، تبریک عرض نموده و برای این دو عزیز سلامتی و موفقیت روزافزون را از خداوند منان مسئلت داریم.
با تشکر از داماد عزیز و بزرگوار، کربلایی سید مهدی امینی که این عکس را در اختیار بنده قرار دادند."وبلاگ طلبــــه در چند مطلب تند و انتقادی بروز کردند که حتما بخوانید .

مرسی
"مرتیکه میگوید مرسی آقای مرسی که از تروریست های خرابکار در سوریه دفاع کردی.
مرتیکه میگوید مرسی آقای مرسی که در تهران علیه سیاست های نظام ایران سخنوری کردی.
مرتیکه میگوید مرسی آقا ی مرسی که هزینه های میلیاردی ایران را به تباهی کشاندی.
مرتیکه میگوید مرسی آقای مرسی.
بله، من هم میگویم مرسی آقای مرسی، که زود خودت را در بین کسانی که هنوز فکر میکردند مانند آن روزها که اوباما آمده بود و خیلی ها فکر میکردند که این دیگر چیز دیگریست، رسوا کردی، البته از روحیه ی اخوان المسلمینی ات بیشتر از این انتظار نمی رفت.
مرسی آقا ی مرسی که خیلی زودتر از موعد خودت را به تباهی کشاندی، خیلی وقت بود میخواستیم داد بزنیم که مرسی آن چیزی نیست که فکر میکنید، و تو خود ، خود را به تباهی کشاندی.
اینکه مرسی بیاید در تهران و برخلاف بسیاری از سخنرانی هایش اول بسم الله را با نام عمر و ابوبکر شروع کند، اصلا برایم عجیب نبود، برایم بیشتر ترجمه ای که از تلوزیون برایمان شد تعجب برانگیز بود.
وقتی صدا و سیما زور میزد تا مرسی را خوب معرفی کند، نه آقای صدا و سیما، این یک خریست مثل همان الاغ هایی که خودتان بهشان میگفتید دیکتاتور.
اما برای کسانی که نمیفهمند میگویم، خوش باشید از این که تهران را ، ابهت تهران را، عدم انزوای تهران را، و ایران را نمیبینید.
خوش باشید از این که خداوند چشمانتان بسته تا نبینید پیشرفت های نظام در منزوی کردن روز به روز اسرائیل.
تهران با این اجلاس نه تنها به دنبال هیچ کدام از اهدافی که شماها در سر دارید نبود.
اصلا فکر کن همه هدفمان این بود که همه روسای کشور های مختلف بیایند زیر عکس امام و رهبری عکس یادگاری بگیرند.
فکر کن خواستیم سرود جمهوری اسلامی را به رخشان بکشیم
فکر کن به این چیزها تا از بهت این همه ابهت ایران سنگ کوب نکنی.
اما روی سخنم با دوستانم، رفقا دعا کنیم برای مسوولانی که زحمت کشیدند تا اینن اجلاس پتکی شود بر سر غرب.
پتکی شود بر سر رسانه های غربی، وقتی نتوانند جز این چیزی را پوشش دهند.
شکر کنیم که رهبرمان سید علی خامنه ایست."


***    ***     ***
آقا سید شما هم ..
"همیشه به عنوان یک بچه مذهبی با خیلی از بازیگران نمیتوانستم کنار بیایم،
با نحوه بازیشان، با راحت بودنشان جلوی دوربین، با هر نوع رابطه ای با نامحرم و خیلی چیزهای دیگر ،
اما در میان این همه بازیگر بازیگرانی بودند که خیلی به ما نزدیک بودند .
به تفکرات ولایی و مذهبی و شهدایی و به خیلی از ارزشها پایبند بودند، و سید جواد هاشمی شخصیت بارز این ها بود.
بازیگری که از دوران دبیرستان که در پیشگامان و بسیج دانش آموزی عاشقش بودیم و دنیای بازیگری اش را هم دوست داشتیم.
الان هم همین است، واقعا از بازیگرانی است که محبوب است. اما آقا سید شما چرا؟
نماهایی از فیلم جدید را که میبینم باورم نمیشود که سازنده اش یک ارزشی و یک سیدجواد هاشمی است.
سید جوادی که با دیدن فیلم افق هنوز اشک از دیدگان جاری میکند،
حالا انتظار نداریم در یک فیلم کودک این همه دور شود از کودکی هایم.
البته میدانم که سمت و سوی خیلی از نقدها سمت من هم میشود،
چون نه دیده ام فیلم را و نه حرف هایش را شنیده ام.
ولی آقا سید از شما انتظار نداشتیم، انتظار بعضی حالت ها و گریم ها را در فیلمت حتی.
فیلم «اختاپوس؛ دفتر اول آهوی پیشونی سفید» ساخته سیدجواد هاشمی در نوبت دوم اکران عید فطر روی پرده می‌رود."

***     ***    ***
اجلاس سران
"این روزها کشور ما در مهم ترین برهه ها از تاریخ سیاسی زندگی خود قرار دارد، میزبان و ریاست اجلاسی که در طول تاریخ صد ساله برای کشور ما سابقه نداشت.
مخصوصا اگر حس جنوب شهری ام گل کند تو دهنی ای بود به کسانی که همیشه دم میزدند از عدم سیاست خارجی دولت و ناکارامدی شخص رئیس جمهور در این جریان.
اجلاس کشور های عدم تعهد که حالا در تهران برگزار میشود و همه سران باید از کنار عکس آرمیتا و علیرضای احمدی روشن سر تعظیم فرود بیاورند به همه ی حقوق بشر کذایی و فراموش شده خودشان.
سران کشورهای متعدد با فکر بشر دوستانه ی آلمزایمری خودشان حالا حالا ها باید از کنار چشمان اشکبار خیلی ها رد شوند.
اما برگزاری این اجلاس در کشور ما نه تنها جهان و رسانه ها را به سمت ما میکشاند، بلکه ایران را از آن انزوایی که همیشه آرزویش را داشتند رهایی می یابد.
اجلاس غیر متعهد ها را هر کس اندازه خودش میفهمد، بعضی ها تعطیلی اش را میبینند و بعضی ها نق و نوق ها را و بعضی ها گیر به ترافیک چند ساعته برای گشت نیروها و بعضی ها هم داد روشنفکری احمقانه شان بالاست که چرا شهر تعطیل شد و بعضی ها که آب از آب در دلشان تکان نخورده.
این وسط داریم افرادی که دلشان مثل سیر و سرکه میجوشد برای عزت ایران. سیر و سرکه باش و بجوش و مثل خیلی ها بی رگ نباش."لازم به توضیح است وبلاگ طلبه به سایت عرق سرد تبدیل شده که به مدیر محترمش تبریک گفته و آرزوی سلامتی و موفقیت برایش داریم .

آدرس سایت جدید :    http://seyyedkarimi.irبرچسب ها: سیدمجیدامینی، آزادگان، نمازعیدفطر، مرسی، اجلاس سران عدم تعهد، ایران تهران، دانشمندان هسته ای،
ارسال در تاریخ شنبه 11 شهریور 1391 توسط مدیر وبلاگ