تبلیغات
متکازینی ها
 
 

شب قدر شب بیدار شدن است ، نه بیدار بودن !
"امام جمعه محترم چناران بابیان این مطلب درجمع عزاداران علوی درشب قدردردانشگاه فردوسی مشهدگفت:شب قدر،شب قرآن وعترت واستفاده ازاقیانوس بیکران رحمت الهی است که دراین دنیادرقرآن وعترت ظهورنموده است.ایشان بااشاره به اینکه درشب قدردونزول داریم1-نزول قرآن2-نزول ملائکه وروح اعظم به محضرانسان کامل که همان امام معصوم است.واین دونزول حکایت ازاین داردکه شب قدرهمه بایدبه قرآن وعترت برسیم که همان سفارش پیامبراسلام(ص)بود.ایشان بااشاره به اینکه صرف بیداربودن درشب قدرارزشی ندارد،گفت:بایدشب قدرشب بیدارشدن باشد.وبهترین وسیله بیدارشدن همان قرآن وعترت است.
"

"به پیشنهادامام جمعه محترم چناران جهت آوردن پرچم بارگاه ملکوتی امام علی(ع) درشب21در مراسم شبهای قدروایجادفضای معنوی، ستادعتبادعالیات به علت دراختیارنداشتن این پرچم ،قرار براین شدپرچم بارگاه حضرت ابوالفضل(س) به این مراسم آورده شود . پرچم مذکور در شب بیست و یک رمضان در جمع عزاداران شهر های چناران و گلمکان حال و هوای معنوی خاصی را ایجاد کرد. و مردم عزاداربه احترام رشادت و فداکاریهای حضرت عباس (س) تا حرکت دادن پرچم در بین عزاداران  سرپا ایستادند و تمام جمعیت پرچم را استلام نمودند. "

" حجت الاسلام مظفر تاجی  در جلسه ستاد نماز جمعه چناران گفت: اگر جامعه اسلامی به قرآن عمل کند شاهد این همه مشکلات در جهان اسلام نخواهیم بود.وی افزود: 58 کشور مسلمان در دنیا وجود دارد ولی متاسفانه وحدت و اتحاد بین آنها وجود ندارد و به عنوان مثال عربستان در حال حاضر شده دشمن درجه یک قرآن که به دستورات الهی عمل نمی کند.وی افزود: متاسفانه قرآن به دست نااهلان افتاده وبه خاطر همین با مشکلات عدیده ای در جوامع اسلامی روبرو هستیم.حجت الاسلام تاجی بیان داشت: امروز ملت ایران ثابت کرده که با توجه به اینکه امام معصوم را ندیده اند ولی به دستور نائب ایشان ولی فقیه عمل می کنند و دستورات ایشان را سرلوحه قرار می دهند.امام جمعه چناران به دوشب باقیمانده قدر اشاره کرد و افزود: با ارزشترین شب در طول سال شب قدر است که خداوند در قرآن فرموده است. در این شب، قرآن و ملائکه همراه با روح اعظم نازل شده اند.وی ادامه داد: قران در شب قدر به صورت یک باره بر قلب پیامبر(ص) رحمت نازل شده است.امام جمعه چناران بیان داشت: ملائکه در شب قدر به روی زمین می آیند و آنان موجودات بسیار با ارزش و مامور الهی هستند و مهمان مومنین در روی زمین هستند.وی تاکید کرد: اینکه امسال توفیق روزه گرفتن و درک شبهای قدر را کسب کرده ایم بخاطر دعای امام زمان بوده است و شکر این توفیق باید بجا آورده شود.وی همچنین به شهادت امام علی اشاره کرد و گفت: حضرت علی شریک قرآن است و شهادت ایشان درشب نزول قرآن بود."در روز شنبه مورخ ۲۱/۵/۱۳۹۱ همه مسئولین استان ِ شهرستان و شهر سرخرود راس ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در دفتر امام جمعه ی محترم سرخ رود حضور به هم رساندند تا از حانواده های مستمند شهر سرخ رود جهت کمک رسانی دیدن فرمایند.
امام جمعه محترم سرخرود به اتفاق مدیر کل کمیته ی امداد استان مازندران جناب آقای باغبانی از چند خانواده مستمد و نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت کمک رسانی بازدید نمودند.
در این بازدید شهردار محترم سرخ رود آقای مهندس شفیعی و جناب آقای محسنی بخشدار محترم سرخرود و جناب آقای فضلی ریاست محترم کمیته امداد شهرستان محمود آباد حضور داشتند و بر ضرورت کمک رسانی در این امر مهم تاکید شد.


"محفل انس با قرآن در مسجد چهارده معصوم (علیه السلام) شهر سرخ رود با حضور امام جمعه محترم و با حضور قاریان ممتاز شهر سرخرود و گروه تواشیح الرحمن شهرستان فریدونکنار برگزار شد. "برچسب ها: شب قدر، امیرالمومنین، چناران، سرخرود، قرآن و ولایت، محفل انس با قرآن، جامعه اسلامی،
ارسال در تاریخ سه شنبه 24 مرداد 1391 توسط مدیر وبلاگ